MENU
Ismail Kadare: "Ura me tri harqe", "Pallati i Endrrave" etj.
Dritero Agolli: "Arka e Djallit", "Njeriu me Top" etj.
Paulo Coelho, Danielle Steel, John Grisham, Eric Segal
Autore Shqiptare dhe te Huaj

Libra per Femije

Fjalore dhe Metoda

Shtypi Shqiptar

Behu Anetar / 10% Ulje

Links
 

KONTAKT
Biener Str. 26
65719 Hofheim\Ts.
Deutschland, Germany

VOLKSBANK
MAIN-TAUNUS EG
Konto: 44548917
BLZ 500 922 00

E-Mail:
albanianbook@aol.com


  Autore Shqiptare dhe te Huaj
  
(Ismail Kadare)

Titulli: Ura me tri harqe (Roman)
Autori: Ismail Kadare
Shtepia Botuese: Onufri
Formati: 21 cm
Faqe: 144
ISBN: 99943-32-17-1
Cmimi: 12 Euro


Shenime:
Por ne gjender te “Ura me tri harqe” gjendet nje balade, dhe ishte me e urte te perqendrohej vemendja mbi ndertimin e ngrehines e shfaqjen e njekohshme te legjendes. Per t`ia arritur ketij qellimi, Ismail Kadareja zgjedh tonin e kronikes dhe ve ne pune te vecante, murgun Gjon. Nen zhgunin e tij eshte fshehur personazhi i vertete, ekliziastiku Gjon Buzuku,qe, ne vitin 1555, shkroi librin e pare ne gjuhen shqipe “Mesharin”. Ismail Kadareja murgun Gjon, qe me kete analogji behet simbol i “shqiptarise”, e ben te jetoje dy shekuj para Buzukut. Jemi rreth vitit 1378.

Titulli: Kristal (60 Poezi te zgjedhura)
Autori: Ismail Kadare
Shtepia Botuese: Onufri
Formati: 21 cm
Faqe: 128
Viti i Botimit: 2004
Cmimi: 10 Euro


Vepra te tjera te Ismail Kadarese:

- Kusheriri i engjejve, esse, 1997 - 10 Euro

- Tri kenge zie per Kosoven - 7 Euro

- Pallati i endrrave (Roman) - 12 Euro

- Dialog me Alain Bosquet - 12 Euro

- Qorrfermani - 9 Euro

- Kronike ne gur (Roman) - 12 Euro

- Breznite e Hankonateve - 8 Euro

- Bisede permes hekurave - 10 Euro

- Lulet e ftohta te marsit (Roman) - 12 Euro

- Unaza ne kthetra - 11 Euro

- Eskili, ky humbes i madh - 11 Euro

- Qyteti pa reklama - 11 Euro

- Gjenerali i ushrise se vdekur (Roman) - 12 Euro

- Perballe pasqyres se nje gruaje (Novela) - 11 Euro

- Jeta, loja dhe vdekja e Lul Mazrekut (Novele) - 12 Euro

- Stine e merzitshme ne Olimp - 12 Euro

- Autobiografia e popullit ne vargje - 10 Euro

- Prilli i thyer (Roman) - 12 Euro

- Viti i mbrapshte (Roman) - 10 Euro

- Keshtjella (Roman) - 12 Euro

- Enderr mashtruese - 9 Euro

- Ca pika shiu rane mbi qelq - 10 Euro

- Pasardhesi - 10 Euro

- Vajza e Agamemnoniot - 10 Euro

- Kristal (Poezi) - 10 Euro

- Kush e solli Doruntinen (Roman) - 12 Euro

- Kater perkthyesit - 12 Euro

  Dritero Agolli dhe te tjere...
    Touched by WebStudio